volební sdružení
občanů města Lysá nad Labem

 

Mgr. Veronika Vaňáčková (*1978)

Lysá nad Labem je naším domovem necelé čtyři roky. S manželem zde vychováváme dva syny. Vystudovala jsem obor Sociální a kulturní ekologie na Univerzitě Karlově a následně post-magisterské studium Posuzování vlivů na životní prostředí na Ecole Supérieure d'Agriculture ve francouzském Angers. Po návratu do Čech jsem pracovala na Ministerstvu životního prostředí. Příležitostně překládám a učím francouzský a anglický jazyk, ale od roku 2011 jsou mým hlavním a jediným zaměstnáním děti, pro které bych si přála bezpečné, zdravé a přívětivé místo k životu.

Jsem velice ráda, že se Lysá nad Labem stala naším domovem. Má bohatou historii, krásné okolí a navíc v sobě skrývá ještě velký potenciál.


Zpět

 

Domnívám se, že zejména v oblasti bezpečnosti dopravy má Lysá rezervy. Jsou místa, jako například křižovatka u kina, která je zapotřebí urychleně dořešit.

Co se týká životního prostředí - mnohá města nemohou ovlivnit vzduch, který jejich obyvatelé dýchají. My máme těchto možností hned několik...

Okolí Lysé je malebné, pěší i cyklisté mohou vyrazit za krásami přírody hned za humny, proto si myslím, že by bylo dobré více propojit město s okolní krajinou a cyklostezkami. Lysáci by mohli lépe relaxovat a výletníci by se mohli lépe seznámit s naším unikátním městem.

Jsem nestraník, ale straním všem dobrým nápadům, které pomohou lidem v Lysé spokojeně a plnohodnotně žít.