volební sdružení
občanů města Lysá nad Labem

 

Bc. Tomáš Petrův (*1985)

Moje spojení s Lysou nad Labem začalo na střední škole. Absolvoval jsem v Lysé Obchodní akademii a strávil jsem tady čtyři studijní roky. Nebudu zde psát, jak jsem si Lysou zamiloval na první pohled, protože to by nebyla pravda. Už jako středoškolák jsem si povšiml, že zde není po škole co dělat, a že kulturní aktivity se mi nějakým způsobem zcela vyhýbají. Proto jsem po skončení školy s Lysou nad Labem neměl žádné speciální spojení.

Osud tomu však zřejmě chtěl a já jsem se přibližně po deseti letech vrátil, když jsem hledal bydlení. Našel jsem ho blízko nádraží ve Vichrově ulici a za tu dobu jsem si to zde oblíbil. Bohužel některé věci se tady mění pomalu a já bych rád pomohl tomu, aby se zlepšily.

 

Zpět

 

Pro mě jako pro obyčejného občana je problém, že tady nejsou téměř žádné kulturní akce (až na vzácné vyjímky) – kde samozřejmě nepočítám výstaviště. Že místo toho, aby byly v centru Lysé obchůdky, hospůdky a další příznivá místa pro „obyčejné lidi“, jsou zde zalepené výlohy heren, do kterých jsem snad v životě neviděl nikoho vstupovat. Že když není o víkendu v Lysé výstava, je to tu liduprázné a nikoho to netáhne do ulic. Že na krásném místě v centru města stojí ohyzdná budova, kde sídlí Penny market. Že krásný zámecký park je každou chvíli zavřený a celkově nepodporuje lidi, aby tam chodili relaxovat.

Potenciál v Lysé evidentně je, ale bohužel není v současné době plně využit. Proto pevně doufám, že budoucí zastupitelé z naší strany i další zastupitelé nebudou už myslet pouze na to, kterou zakázku přiklepnou svým známým, ale jak pomoci v rozvoji tohoto města. I já rád pomůžu, když už tady bydlím.